Farmaline

Dafalgan® Odis 500mg Paracetamol | Pijn & Koorts

Afbeelding vergelijkbaar
Jouw prijs
Bespaar
16 St
€ 0,29 / 1 stuks
€ 4,59
-9%
Adviesprijs€ 5,06
Onmiddellijk leverbaarGratis vanaf € 39
  • Productcode
    1609155
  • Doseringsvorm
    Zuigtabletten
  • Fabrikant
    UPSA

Productdetails & verplichte informatie

Het wordt gebruikt om pijn te bestrijden en/of de koorts te laten zakken in geval van bijvoorbeeld hoofdpijn, griepachtige toestanden, tandpijn, spierpijn, pijnlijke menstruatie.
    Verdere productinformatie
    Dit geneesmiddel is een analgeticum (het verlicht de pijn) en een antipyreticum (het verlaagt de koorts). Dit geneesmiddel bevat paracetamol.
    Het wordt gebruikt om pijn te bestrijden en/of de koorts te laten zakken in geval van bijvoorbeeld hoofdpijn, griepachtige toestanden, tandpijn, spierpijn, pijnlijke menstruatie.

    Andere geneesmiddelen met een meer geschikte sterkte zijn beschikbaar voor volwassenen die minder dan 50 kg wegen. Raadpleeg uw arts of apotheker. 
    Toepassing:

    Gebruik dit geneesmiddel altijd precies zoals uw arts of apotheker u dat heeft verteld. Twijfelt u over het juiste gebruik? Neem dan contact op met uw arts of apotheker.

    Het is meestal niet nodig om meer dan 3 g paracetamol per dag te gebruiken, d.w.z. 6 tabletten per dag.
    In geval van hevigere pijn, en met het advies van uw arts, kan de totale dosis echter worden verhoogd tot 4 g per dag, d.w.z. 8 tabletten per dag.
    Echter: doses van meer dan 3 g paracetamol per dag vereisen medisch advies.
    NEEM NIET MEER DAN 4 GRAM PARACETAMOL PER DAG (rekening houdend met alle geneesmiddelen die paracetamol bevatten in hun formule).
    Neem altijd een interval van minstens 4 uur in acht tussen de doseringen. Om het risico op een overdosis te voorkomen, moet u ervoor zorgen dat er geen paracetamol in de samenstelling van andere geneesmiddelen zit, ook niet die welke zonder voorschrift zijn verkregen.

    Toedieningsfrequentie 
    • Er moet een interval van minstens 4 uur zijn tussen de toedieningen. 
     
    Duur van de behandeling 
    Met uitzondering van medisch advies is de duur van de behandeling beperkt: 
    • tot 5 dagen in geval van pijn.
    • tot 3 dagen in geval van koorts
    Wijze van gebruik en toedieningsweg(en) 
    Dit geneesmiddel wordt gebruikt via de orale weg. 
    De tabletten zijn orodispergeerbaar wat betekent dat elke tablet binnen enkele seconden oplost in de mond. 
    Om een tablet te gebruiken, laat het smelten op de tong. 
    Gebruik deze tabletten zonder water. 
    Neveneffecten:
    Zoals elk geneesmiddel kan ook dit geneesmiddel bijwerkingen hebben, al krijgt niet iedereen daarmee te maken.

    • In bepaalde zeldzame gevallen kan een huiduitslag, een roodheid van de huid of een allergische reactie optreden in de vorm van een plotselinge zwelling van het gezicht of de hals of een plotselinge malaise. De behandeling moet onmiddellijk worden stopgezet, uw arts moet op de hoogte worden gebracht en er mogen nadien nooit meer geneesmiddelen met paracetamol worden ingenomen.
    • Zeer zeldzame gevallen van ernstige huidreacties werden gemeld. Stop de behandeling onmiddellijk, breng uw arts op de hoogte en neem nooit meer medicijnen met paracetamol in.
    • In uitzonderlijk zeldzame gevallen zijn er veranderingen in de laboratoriumtestresultaten waargenomen die een regelmatige bloedcontrole noodzakelijk maakten: abnormaal lage niveaus van bepaalde witte cellen of een bepaald type bloedcel (bloedplaatjes), wat mogelijk leidt tot bloedingen uit de neus of het tandvlees. Raadpleeg in dat geval een arts.
    • Er zijn gevallen van diarree, buikpijn, verhoogde leverenzymen (vooral als u een risicofactor hebt voor een glutathiontekort zoals ernstige nierinsufficiëntie, sepsis (ernstige algemene infectie van het lichaam door ziekteverwekkende kiemen), ondervoeding of chronisch alcoholisme) gemeld.
    Actieve ingrediënten:

    De werkzame stof in dit middel is paracetamol (als micro-ingekapselde paracetamol met ethylcellulose), 500 mg voor één orodispergeerbare tablet. 

    Samenstelling:
    De andere stoffen zijn: 
    Watervrij citroenzuur, natriumwaterstofcarbonaat, sorbitol (E 420), watervrij natriumcarbonaat, comprimeerbare sucrose, crospovidon, natriumbenzoaat (E 211), sinaasaroma, aspartaam (E 951), acesulfaamkalium.
    Bewaar- en gebruiksadvies:
    • Dit is een geneesmiddel, geen langdurig gebruik zonder medisch advies.
    • Buiten het zicht en het bereik van kinderen bewaren.
    • Lees aandachtig de bijsluiter voor gebruik.
    • Vraag raad aan uw arts of apotheker.
    • Indien er bijwerkingen optreden neem direct contact met uw huisarts.
    Wanneer mag u dit middel niet gebruiken?
    • u bent allergisch voor een van de stoffen in dit geneesmiddel. Deze stoffen kunt u vinden in rubriek 6.
    • u heeft een ernstige leverziekte,
    • in geval van fenylketonurie (een bij de geboorte gediagnosticeerde erfelijke ziekte), omwille van de aanwezigheid van aspartaam, bron van fenylalanine. 

    Wanneer moet u extra voorzichtig zijn met dit middel?
    Overleg met uw arts of apotheker voordat u het product inneemt DAFALGAN ODIS: 
    In geval van een overdosis of het per ongeluk nemen van een te hoge dosis, raadpleeg dan onmiddellijk uw arts.
    ▪ Als de pijn langer dan 5 dagen aanhoudt, of de koorts langer dan 3 dagen, of in het geval van onvoldoende werkzaamheid of het optreden van enig ander teken, ga dan niet verder met de behandeling zonder uw arts te raadplegen.
    Informeer uw arts of apotheker voor het nemen van het geneesmiddel indien één van de volgende toestanden bij u van toepassing is:
    ▪ als u andere geneesmiddelen gebruikt die paracetamol bevatten (geneesmiddelen die met of zonder voorschrift zijn verkregen),
    ▪ als u een lever- of nierziekte heeft,
    ▪ in geval van het syndroom van Gilbert (niet-hemolytische familiale icterus), 
    ▪ of als u lijdt aan chronisch alcoholisme, 
    ▪ als u lijdt aan een glucose-6-fosfaat-dehydrogenase deficiëntie (G6PD) (die kan leiden tot hemolytische anemie),
    ▪ in geval van voedingsproblemen [ondervoeding, anorexia of cachexie (overmatig gewichtsverlies)] (lage reserves aan leverglutathion),
    ▪ in geval van dehydratatie (overmatig verlies van lichaamswater),
    ▪ als u lijdt aan acute, virale hepatitis of als deze aandoening wordt gediagnosticeerd tijdens het nemen van DAFALGAN ODIS. Overleg met uw arts omdat de behandeling met DAFALGAN ODIS mogelijk door uw arts moet worden stopgezet.

    Paracetamol kan ernstige huidreacties veroorzaken. Stop de behandeling en neem onmiddellijk contact op met uw arts als u huiduitslag of andere tekenen van allergie heeft.

    Zet de behandeling niet voort zonder uw arts te raadplegen als één van de volgende situaties op u van toepassing is:
    • de pijn duurt langer dan 5 dagen of de koorts duurt langer dan 3 dagen.
    • het geneesmiddel lijkt u onvoldoende efficiënt,
    • een ander gezondheidsprobleem optreedt.

    Bewaren
    • Buiten het zicht en bereik van kinderen houden 
    • Voor dit geneesmiddel zijn geen er speciale bewaarcondities.
    • Gebruik dit geneesmiddel niet meer na de uiterste houdbaarheidsdatum. Die vindt u op de doos. Daar staat een maand en een jaar. De laatste dag van die maand is de uiterste houdbaarheidsdatum.
    • Spoel geneesmiddelen niet door de gootsteen of de WC en gooi ze niet in de vuilnisbak. Vraag uw apotheker wat u met geneesmiddelen moet doen die u niet meer gebruikt. Als u geneesmiddelen op de juiste manier afvoert worden ze op een verantwoorde manier vernietigd en komen ze niet in het milieu terecht

    250 Reviews van Dafalgan® Odis 500mg Paracetamol | Pijn & Koorts

    4,9van 5 sterren
    • 226
    • 22
    • 1
    • 0
    • 1

    Reviews filteren:

    Voor elke kwalitatieve review van minimum 50 woorden die je schrijft, ontvang je een Promocode, geldig op je volgende aankoop!

    • Dafalgan ODIS

      van Linda V. op 09/02/2025

      Dafalgan ODIS is een handige en effectieve smelttablet die snel werkt bij pijnverlichting. Gemakkelijk mee te nemen in je tas, zonder nood aan water. De tablet lost goed op in de mond en biedt snel verlichting wanneer je het nodig hebt. Een betrouwbare keuze voor pijnbestrijding in het dagelijks leven! Zeker een aanrader.

    • Dafalgan Odis

      van Alana D. op 01/02/2025

      Doordat ik zelf moeite heb met pillen slikken, kwam ik terecht bij deze smelttabletten van dafalgan. Hier ben ik zeer tevreden van! De tabletten zitten in een plastic koker die je makkelijk kan meenemen. Het enige nadeel wanneer de tablet bijna gesmolten is, hangt er wel een vieze smaak in de mond, het is dus aan te raden erna even iets te drinken. Helpt bij mij goed tegen hoofdpijn.

    • goede medicatie

      van Ghyselbrecht Peter - V. op 24/01/2025

      Een nuttige, handige en doeltreffende medicatie.Deze pijnstiller neemt weinig plaats in. Ik merkte geen bijwerkingen op. Het beste is een glas water nemen na het laten smelten van de medicatie in je mond.

    • doeltreffend bij koorts, spierpijnen, verkoudheden

      van Rosita G. op 09/04/2024

      Dafalgan Odis 500 mg is een lichte koorts-, pijnstiller. Je stopt de tablet in je mond en laat die gewoon smelten. Het voordeel is dat het niet belastend is voor de maag en dat de Dafalgan na een kwartiertje al zijn werk begint te doen. Voor volwassenen met hevige koorts is het aan te raden om 2 tabletten ineens te nemen.

    • Super praktisch

      van Freya S. op 28/03/2024

      Aangekocht voor mijn jongste zoon, die heel moeilijk pillen kan inslikken. Deze paracetamol kan gewoon gekauwd worden. Heeft een aangename textuur en zachte smaak. Erna even drinken en voor de rest is de werking gewoon identiek aan gewone Dafalgan. Gemakkelijk dat de tabletten 500mg zijn, zo kan er goed gedoseerd worden. De tabletten zijn ook makkelijk mee te nemen in het buisje en makkelijk te breken indien je maar 250 wil innemen.

    Om de echtheid te controleren

    Alle productreviews die voldoen aan de hier uiteengezette criteria worden gepubliceerd, ongeacht of ze positief of negatief zijn. Bij de verificatie van reviews wordt de echtheid niet gecontroleerd. Meer informatie vind je op onze hulppagina onder "Veelgestelde vragen (FAQ)" en vervolgens onder "Reviews".